Благодійність. Як почати допомагати

Діти сироти

Головне правило допомоги дітям-сиротам: не дарувати їм речі. Часто вихованці інтернатів виростають з думкою, що речі приносять просто так. Такі діти не вміють цінувати речі, не знають, яких зусиль коштує заробляти гроші, і як результат стають просто утриманцями суспільства.

Діти-сироти потребують підготовки до самостійного дорослого і відповідального життя і до емоцій, які вони не отримують через відсутність рідних.

Знайдіть у своєму графіку пару годин, просто приїжджайте до дітей і станьте в їхніх очах дорослою людиною, яка може показати їм, як влаштований світ, яка навчить їх спілкуванню і взаєминам між людьми. Для них це буде набагато корисніше, ніж новорічний подарунок.

Бездомні

Найстрашніше пору року для бездомних людей – з жовтня по березень. У цей період багато буквально замерзають на вулиці до смерті або стають інвалідами. Випишіть телефони служб допомоги бездомних у вашому місті, в холодну пору року вони організують пункти зігріву для бездомних. Угледівши на вулиці замерзаючого бідолаху, просто наберіть номер, запитаєте найближчий пункт обігріву, і відведіть бездомного туди.

Пам'ятайте: нечітка мова і слабка координація в просторі це не завжди підсумок сп'яніння, це також ознаки сильного переохолодження. Таким бездомним слід відразу викликати швидку.

Якщо ви щодня бачите бездомного по дорозі на роботу – купіть йому чашку чаю, або гарячий бутерброд.

Алко і наркозалежні

Алкоголізм і наркоманія – хвороби, а не пороки, і людям, страждаючим від них, потрібна кваліфікована допомога професіоналів.

Найчастіше таким людям потрібно просто поговорити з кимось. Виділіть півгодини часу на спілкування з людиною, і розкажіть йому про центри допомоги «Анонімні алкоголіки» і «Анонімні наркомани». До слова, таким організаціям теж можна допомагати, адже вони існують за рахунок благодійних пожертвувань.

Люди з обмеженими фізичними можливостями

У спілкуванні з такими людьми не спілкуйтеся з ними як з інвалідами. Спілкуйтеся з ними як з рівними людьми. Якщо ваш співрозмовник сліпий – попередьте його про сходинки, або що відходите, якщо співрозмовник слабочуючий – розмовляйте так, щоб він чітко бачив ваше обличчя і міміку. Таким чином, ви не дискримінуєте їх, а навпаки, покажете, що вам небайдуже їхнє становище. Якщо ви говорите з людиною в інвалідному візку – намагайтеся зробити так, щоб ваші очі знаходилися на одному рівні.

Найчастіше таким людям не потрібна допомога, а зайва жалість може тільки образити їх. Тому бажаючи допомогти, спершу запитайте, чи потрібна ваша допомога.

Люди з ментальними особливостями

Тут все точно так само як і у верхньому пункті. Людина в такому положенні не по своїй волі і не зі своєї вини. Поведінка людей із синдромом Дауна або аутизмом може відрізнятися від звичного нам, тому не треба кидатися на допомогу, якщо ви побачили таку людину.

Підтримка більше потрібна родичам, які доглядають за такою людиною.

Тварини

Всі вже прекрасно знають – давати милостині жебракам з тваринами не можна. Краще приютыть тварину, а якщо не можете залишити її собі, то займіться пошуком господарів. У притулок бездомних тварин краще не віддавати, адже в нашій країні вони більше схожі на собачий Освенцим.

Якщо ви прихистили тварину з вулиці – не забудьте стерилізувати і прищепити її.

Якщо не можете завести собі тварину з якихось причин, можете просто приходити по вихідних в притулки і гуляти з тваринами – це називається «господар вихідного дня». Тварини в притулках катастрофічно потребують ласки і турботи.

Старці

Літні люди також потребують підтримки. Щоб їм допомагати можете приєднатися до волонтерів, у яких є досвід роботи в такому напрямку. Волонтери, що працюють зі старими, надають їм різнопланову підтримку: прибирають у квартирі, приносять їжу, купують їм пресу, і навіть оплачують комунальні послуги.

Люди з невиліковними хворобами

Страшних хвороб дуже багато, і багато з них невиліковні. Людям, яким не пощастило захворіти однією з таких хвороб, так само потрібна допомога. Надати її можна через профільні благодійні фонди.

Постраждалі від стихійних лих, терактів, катастроф, військових конфліктів

Головна допомога – здача крові. У таких випадках вона завжди є головною необхідністю, і її завжди не вистачає. Також можна допомагати речами, але простежте щоб речі були чистими і цілими, адже постраждалі – точно такі ж люди як і ви.

Ті, кому ніхто не допомагає

У світі багато людей знаходяться в незавидному становищі, але вони не підпадають під юрисдикцію жодного з волонтерських фондів. Це прості люди, які виглядають так само як і ми, і не викликають жалості, на відміну від хворих дітей або бездомних тварин.

Це може бути ваш сусід, родич або колега по роботі. Знайти людину, якій потрібна допомога дуже просто – достатньо озирнутися навколо.

Почати допомагати дуже просто – приєднуйтесь до ініціатив благодійного фонду «Добра справа».